03.03.2020 - Polski Produkt Przyszłości.

W czasie uroczystej Gali wieńczącej XXII edycję konkursu Polski Produkt Przyszłości Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie otrzymała główną nagrodę za realizowany przez dr hab. inż. Magdalenę Ziąbkę projekt „Otoimplant - proteza ucha środkowego o działaniu bakteriobójczym” oraz nagrodę specjalną Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przyznane nagrody to ukoronowanie i zakończenie projektu, o którym nawet nie marzyliśmy. To nagroda, która potwierdza zasadność wieloletnich prac i dodaje nam odwagi do kolejnych działań. Dziękujemy!

29.02.2020 - zakończenie projektu

Projekt został zakończony, wszystkie zadania zostały pomyślnie zrealizowane. Środki przyznane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu „Lider” umożliwiły nam zrealizowanie szeregu prac i przejście ścieżki od pomysłu do gotowego produktu. Był to wymagający projekt, ale od samego początku postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Zebrane doświadczenie to kapitał na przyszłość. W trakcie realizacji poznaliśmy wielu przychylnych nam ludzi. Odczuliśmy realne wsparcie ze strony Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Centrum Transferu Technologii AGH oraz InnoAGH (Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii). Dziękujemy za wsparcie Rektorowi ds. Współpracy AGH Panu prof. hab. inż. Jerzemu Lisowi w czasie całego projektu. Dziękujemy Panu mgr Bogdanowi Stępniowskiemu (Dyrektor CTT AGH) oraz Pani mgr Aleksandrze Wojdyle (Dział Transferu Technologii CTT AGH) za wsparcie przy opracowywaniu modeli biznesowych oraz koncepcji wdrożenia. Dziękujemy Panu dr inż. Dominikowi Kowalowi (Prezes InnoAGH) oraz Pani mgr Magdalenie Ostasz za wsparcie przy rozwijaniu kompetencji zespołu oraz prace przy działaniach komercjalizacyjnych. Dziękujemy Pani mgr Aleksandrze Jędras (Zespół Radców Prawnych AGH) za wsparcie w zakresie umów. Dziękujemy Panu prof. dr hab. inż. Włodzimierzowi Mozgawie (Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki) za pomoc w promocji Otoimplantu oraz wszelkie działania wspierające. Dziękujemy Panu mgr inż. Bartoszowi Ostrowskiemu (Dyrektor administracyjny Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki ) za pomoc przy zarządzaniu finansami projektu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali zespół Otoimplantu w trakcie wszystkich prac oraz stawali za nami w trudnych chwilach. Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że AGH to miejsce gdzie można tworzyć innowacyjne technologie.

14.06.2018 - w doborowym towarzystwie

W czasie konferencji Impact'18 zostalismy zaproszeni do zaprezentowania naszego rozwiązania wśród najciekawszych i najlepiej rokujących start-upów jakie pojawiły się na Impact'18. Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez Evestor na YouTube.

13.06.2018 - Impact'18 - nasze stoisko.

W dniach 13-14 czerwca 2018 r. w Krakowie odbył się kongres Impact'18 poświęcony trendom technologicznym w innowacyjnych branżach oraz wyzwaniom nowoczesnej gospodarki. Wydarzenie zgromadziło ponad 6000 uczestników z 40 krajów oraz ponad 250 wybitnych mówców. Obszary tematyczne wydarzenia obejeły: Industry 4.0, Science to Business, Fintech, Biotechnology, 5G and IoT, Digital State Transportation, Energy and Environment.

Mieliśmy okazję zaprezentować otoimplant na dedykowanym stoisku w strefie wystawienniczej PACTT. Odwiedziła nas liczna grupa zainteresowanych w tym również delegacja polskiego rządu z Premierem Mateuszem Morawieckim na czele. Jesteśmy dumni, że otoimplant wzbudził zainteresowanie i dołożymy dalszych starań by nasze dotychczasowe zaangażowanie w rozwój implantu przynosiło w przyszłości założony cel czyli przywracanie funkcji słuchu pacjentom.

15.03.2018 - wygrywamy w Tokio!

W ramach działań podejmowanych przez placówkę z racji obchodów Roku Nauki Polskiej, do Tokio sprowadzona została wystawa „Nauka to Wolność“ prezentująca 25 najwybitniejszych osiągnięć polskiej nauki ostatnich lat. Wystawa została zaprezentowana ponad stuosobowej publiczności podczas uroczystego otwarcia zorganizowanego w dniu 13 marca br.

Decyzją publiczności projekt "otoimplant" zyskał największa liczbę głosów. Główną nagrodą jest udział w największych w Japonii targach nauki - Science Agora, w listopadzie br.

14.03.2018 - jesteśmy na YouTube

Dla jeszcze lepszego przybliżenia Wam jak działa otoimplant uruchomiliśmy nasz kanał na YouTube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

10.01.2018 - uzyskanie prawa ochronnego na znak towarowy "otoimplant"

Decyzją Urzędu Patentowego RP w dniu 10.01.2018r. otrzymaliśmy prawo ochronne na znak towarowy "otoimplant".

31.07.2017 - otoimplant w fotoreportażu

Otoimplant został wymieniony w Magazynie Informacyjnym Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie „W PIGUŁCE”, NR 3 (7) LIPIEC-WRZESIEŃ 2017 jako jedna z trzech najważniejszych, nowatorskich operacji przeprowadzonych w pierwszym półroczu 2017r.

06.04.2017 - Otoimplant wszczepiony pacjentowi!

6 kwietnia 2017 r. Otoimplant został po raz pierwszy wszczepiony pacjentowi. Pilotażowa operacja odbyła się w Klinice Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Konstrukcja implantu umożliwiła precyzyjne i bardzo łatwe umieszczenie go w uchu pacjenta. Wskazaniem do rekonstrukcji łańcucha kosteczek u pacjenta był przewlekły stan zapalny, który doprowadził do całkowitej destrukcji młoteczka oraz kowadełka. Implant został osadzony na głowie strzemienia.

08.02.2017 - 4te miejsce w konkursie!

Głosowanie w kampanii „Bringing tech science closer to people” promującej najlepsze na świecie innowacyjne projekty technologiczne zostało zakończone.

Dzięki Waszym głosom udało się uzyskać znakomite, 4te miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się z naszej pozycji.

Dziękujemy za Wasz głos! :)