Aktualności

    Jesteśmy na etapie zadania 12go. Podsumowujemy wyniki projektu.

14.06.2018 - w doborowym towarzystwie

W czasie konferencji Impact'18 zostalismy zaproszeni do zaprezentowania naszego rozwiązania wśród najciekawszych i najlepiej rokujących start-upów jakie pojawiły się na Impact'18. Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez Evestor na YouTube.

13.06.2018 - Impact'18 - nasze stoisko.

W dniach 13-14 czerwca 2018 r. w Krakowie odbył się kongres Impact'18 poświęcony trendom technologicznym w innowacyjnych branżach oraz wyzwaniom nowoczesnej gospodarki. Wydarzenie zgromadziło ponad 6000 uczestników z 40 krajów oraz ponad 250 wybitnych mówców. Obszary tematyczne wydarzenia obejeły: Industry 4.0, Science to Business, Fintech, Biotechnology, 5G and IoT, Digital State Transportation, Energy and Environment.

Mieliśmy okazję zaprezentować otoimplant na dedykowanym stoisku w strefie wystawienniczej PACTT. Odwiedziła nas liczna grupa zainteresowanych w tym również delegacja polskiego rządu z Premierem Mateuszem Morawieckim na czele. Jesteśmy dumni, że otoimplant wzbudził zainteresowanie i dołożymy dalszych starań by nasze dotychczasowe zaangażowanie w rozwój implantu przynosiło w przyszłości założony cel czyli przywracanie funkcji słuchu pacjentom.

15.03.2018 - wygrywamy w Tokio!

W ramach działań podejmowanych przez placówkę z racji obchodów Roku Nauki Polskiej, do Tokio sprowadzona została wystawa „Nauka to Wolność“ prezentująca 25 najwybitniejszych osiągnięć polskiej nauki ostatnich lat. Wystawa została zaprezentowana ponad stuosobowej publiczności podczas uroczystego otwarcia zorganizowanego w dniu 13 marca br.

Decyzją publiczności projekt "otoimplant" zyskał największa liczbę głosów. Główną nagrodą jest udział w największych w Japonii targach nauki - Science Agora, w listopadzie br.

14.03.2018 - jesteśmy na YouTube

Dla jeszcze lepszego przybliżenia Wam jak działa otoimplant uruchomiliśmy nasz kanał na YouTube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

10.01.2018 - uzyskanie prawa ochronnego na znak towarowy "otoimplant"

Decyzją Urzędu Patentowego RP w dniu 10.01.2018r. otrzymaliśmy prawo ochronne na znak towarowy "otoimplant".

31.07.2017 - otoimplant w fotoreportażu

Otoimplant został wymieniony w Magazynie Informacyjnym Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie „W PIGUŁCE”, NR 3 (7) LIPIEC-WRZESIEŃ 2017 jako jedna z trzech najważniejszych, nowatorskich operacji przeprowadzonych w pierwszym półroczu 2017r.

06.04.2017 - Otoimplant wszczepiony pacjentowi!

6 kwietnia 2017 r. Otoimplant został po raz pierwszy wszczepiony pacjentowi. Pilotażowa operacja odbyła się w Klinice Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Konstrukcja implantu umożliwiła precyzyjne i bardzo łatwe umieszczenie go w uchu pacjenta. Wskazaniem do rekonstrukcji łańcucha kosteczek u pacjenta był przewlekły stan zapalny, który doprowadził do całkowitej destrukcji młoteczka oraz kowadełka. Implant został osadzony na głowie strzemienia.

08.02.2017 - 4te miejsce w konkursie!

Głosowanie w kampanii „Bringing tech science closer to people” promującej najlepsze na świecie innowacyjne projekty technologiczne zostało zakończone.

Dzięki Waszym głosom udało się uzyskać znakomite, 4te miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się z naszej pozycji.

Dziękujemy za Wasz głos! :)